7 kroků v EKOŠKOLCE

• 1 . EKOTÝM je složený ze zaměstnanců MŠ , dětí a jejich rodičů , členové EKOTÝMU jsou dobrovolníci.

• 2 . ANALÝZA je zjišťování momentálního stavu MŠ a jejího okolí , díky které zjišťujeme, jak na tom jsme , a co je třeba popřípadě zlepšit .

• 3 . PLÁN ČINNOSTÍ navazuje na analýzu , navrhujeme a uskutečňujeme činnosti , které vedou ke zlepšení nebo udržení stavu .u

• 4 . SLEDOVÁNÍ A VYHODNOCOVÁNÍ slouží k průběžné kontrole toho , co a jak se nám daří , či nedaří .e

• 5 . ENVIROMENTÁLNÍ VÝCHOVA VE VÝUCE podporuje chápání a smýšlení o životním prostředí a jeho ochraně .

• 6 . INFORMOVÁNÍ A SPOLUPRÁCE slouží k informování a podporování všech o životním prostředí a jeho ochraně .

• 7 . EKOKODEX je souhrn pravidel , které si EKOTÝM vymyslí a dodržujeme je všichni v MŠ .