Plán činnosti

Bramboriáda

Psalo se datum 27. září 2016 a nás, nejen EKO tým, ale všechny děti a rodiče čekalo zábavné odpoledne. Připravili jsme si soutěžní, bramborové disciplíny plné legrace. Nosili jsme brambory na lopatě, sadili a sklízeli jsme je za pomocí koleček, skákali jsme v pytlích jako brambory a užili si spousty smíchu u toho. Po skončení soutěží naše společné odpoledne nekončilo, přemístili jsme se na zahradu, kde jsme měli uvařené guláše a upečené buchty ( ty maminky to umí ) .Bramborové odpoledne se nelíbilo jen dětem, ale i nám, dospělým. A na příští bramboriádě už budeme ochutnávat brambory z našeho EKOpolíčka, které si zde budeme zakládat.

Jablíčková exkurze

V týdnu, kdy jsme si povídali o ovoci a jeho důležitosti jsme zašli na procházku do sadu, který není od naší školky vůbec daleko. Viděli jsme, kde , kdo a jak se o jablíčka stará, kde se skladují, kdo pomáhá k tomu, aby jablíčka vůbec vyrostla (včelky), v sadech pro ně mají i včelí úly.

Včelí dopoledne

Dopoledne , 5 . října k nám do školky přišel pan včelař, aby nás seznámil s životem, rolemi a prací malých včelek. Byl převlečený za pana včelku a formou hry nám vše ukazoval a vysvětloval . Pochopili jsme, proč je důležité včelky chránit. Dopoledne jsme zakončili zdobením perníčků, které nám hodní páni včelaři napekli.

Podzimní zahrada

A protože vítr nepomáhal pouze drakům, ale i padajícímu listí, naše šikovné děti se nebály a plné nadšení šly hrabat listí ze zahrady. Všechno bylo, hrábě, kolečka a pracující ruce.