Pokud dokážete ovlivnit Vaši školu, dokážete ovlivnit i svět kolem sebe.....

Sběr žaludů

Dne 18. 10. 2018 jsme šli s Ekotýmem do sadů sbírat žaludy. Vyšlo nám velmi krásné počasí, svítilo slunce. Cestou jsme si vyzvedli dva vozíky, abychom do nich dali tašky s nasbíranými žaludy. Žaludy jsme sbírali vedle včelího úlu, kde roste hodně dubů. A mnozí opravdu sbírali jako pilné včeličky. Celkem jsme nasbírali 70 kg žaludů. Předpokládali jsme, že budeme mít 40 kg, ale měli jsme mnohem víc. Potěšilo nás, že odevzdáme myslivcům hodně krmení pro lesní zvěř a dostaneme pak peníze na výlety a na nějaké odměny. Celoškolní soutěž ve sběru si vyhodnotíme 6. 12.

Filípek Micenko, 4. ročník

Beseda s Tondou Obalem

Ve čtvrtek 18. 10. 2018 k nám přišel lektor, pan Martin, s programem - Tonda Obal na cestách, ze společnosti EKO–KOM a.s., od kterého jsme se dozvěděli hodně o odpadech. Odpadky na skládce se zasypávají hlínou. Kolem skládek létají ptáci, aby získali potravu. Často ale umírají. Skládky znečišťují ovzduší, takže kolem to hodně smrdí. Odpadky se vezou do spaloven, ty mají filtry, které chytají znečištěné látky, takže se ovzduší dál neznečišťuje. Filtry se po několika letech čistí a vyhazují na skládku. Plasty se vozí na dotřiďovací linku, tam lidé vybírají a třídí všechny plasty a dávají je do velkých balíků. Pet – láhve se rozemelou podle barev, z drtě se vyrábí různé látky a z nich pak oblečení a věci. Tohle všechno jsme se dozvěděli od pana Martina. Na závěr jsme si vyzkoušeli třídění odpadů v soutěžích a ti úspěšní z nás dostali malý dáreček.

David Langer, 4. ročník

Zdravá svačinka

Dne 19. 9. si žáci naší školy zorganizovali den „ Zdravé svačinky“. Každá třída měla za úkol si vymyslet a připravit alespoň jednu pomazánku.
1. ročník:hráškovou a řepovou
2. ročník:sýrovo – šunkovo – paprikovou, ozdobenou okurkou a pažitkou
3. ročník:paprikovou
4. a 5. ročník:mrkvovou, čokoládovou a šunkovou
Nachystané dobroty na tácech jsme odnesli na stoly připravené na školní zahradě. Stůl vypadal nádherně, barevně a bohatě. A po ochutnávce jsme zjistili, že jsou nejen zdravé, ale hlavně chutnají výborně.

Agátka Stachurová, 4.ročník

Podzimní výlet do ZOO v Ostravě

Celá škola jela 13. 9. do ZOO. Jako první jsme šli ke krásným plameňákům. Potom jsme vyrazili k naší červené pandě. Z té jsme měli největší radost, protože ji naše škola sponzoruje. Pokračovali jsme dále, dokud jsme zvířata neobešli všechna. Potom jsme se nasvačili a mohli jsme si koupit nanuk. Také jsme si pohráli na hřišti, kde jsme se unavili a těšili jsme se domů. Výlet se nám líbil a těšíme se na další.

Adem Camaj, 4. ročník

Poslední schůzka Ekotýmu 7. 6. 2018

Na letošní poslední schůzku se děti velmi těšily, protože si splnily své přání – přinést si živé zvíře, svého mazlíčka, do školy. Využili jsme pěkného počasí a aktivity rozložili do školní zahrady. V altánku probíhala přehlídka mazlíčků s výkladem majitelů o jejich péči a opatrování. Pak vypukla soutěž družstev – provázelo ji teplo, pohoda, legrace, voda, zápal , rychlost a spolupráce. Vítězové byli všichni účastníci poslední schůzky Ekotýmu. Nakonec jsme zhodnotili naši práci v letošním školním roce a rozloučili se s kamarádkami z 5. ročníku, které pracovaly v Ekotýmu 5 let, a teď končí. Přejeme všem pěkné léto a plno krásných zážitků v přírodě.

Zlatá srnčí trofej

Myslivecký svaz pořádal na naší školní zahradě 11. 5. 2018 soutěž Zlatá srnčí trofej. Zahájena byla hrou na lesní roh. Kamarádi z naší školy soutěžili v řešení testů o přírodě a myslivosti, ve střelbě ze vzduchovky, v poznávání zvířat, jejich kožešin, stop, rohů a parohů, poznávání rostlin a stromů. Počasí nám přálo, na celou akci svítilo sluníčko. Soutěž vyhráli v
kategorieA1 A2
1. místo Veronika Škutová Magda Králová
2. místo Jindra Kraina Filip Šumpich
3. místo Kája Dudková Robin Slonka
Vítězové dostali pohár, medaili, tašku plnou školních potřeb. Všichni soutěžící byli odměněni za účast a vědomosti zeleným tričkem se znakem soutěže a dobrým pohoštěním. Akce se nám všem líbila. Hlas lesního rohu soutěž Zlatá srnčí trofej zakončil.

Veronika Škutová, 5. ročník

Den Země 27. 4. 2018

Den Země jsme i letos oslavili v přírodě. Z lesního porostu životické části Polany jsme vysbírali a odnesli odpadky a do měkké hlíny pak zasadili drobné rostlinky mladých dubů. Celou zimu Ekotým pozoroval růst těchto stromečků, které jsme si vypěstovali z žaludů. Nyní díky správné péči si mohla každá třída zasadit své duby. Pak jsme se rozdělili do skupin a vydali jsme se na Skřítkovu lesní cestu. Smíšená družstva tvořená žáky od prvního do pátého ročníku plnila úkoly na deseti stanovištích -vzkaz v Morseovce, poznávání hmyzu, hledání přírodnin, hra Co do lesa nepatří, třídění odpadů, řešení hádanek nebo poznávání rostlin a turistických značek. Odměnou nám bylo prima dopoledne.

Velikonoční jarmark – 23. 3. 2018

Hody, hody do Provody… už jsou tady zase Velikonoce. Na ty letošní jsme se opět všichni dlouho připravovali. V hodinách Pracovních činností a Výtvarné výchovy se nám pod rukama objevovaly košíčky z proutí, slepičky z papíru, králíčci z vlny, ovečky, věnečky ze skořápek, karabáče, ptáčci z keramiky. Výrobky jsme vystavili na každoročním Velikonočním jarmarku. Ve vyzdobených prostorách školní tělocvičny jsme na stoly rozložili výsledky svého snažení doplněné vůní čerstvých beránků a cukroví. Podle návštěvnosti rodičů a jejich pochval myslím, že se výstava líbila.

Barevný týden

Barevný týden probíhal v týdnu od 16. 3. do 22. 3. 2018. Každý den jsme si oblékli na sebe něco v určité barvě. V pátek začala červená, v pondělí převládala bílá, v úterý modrá, ve středu žlutá a ve čtvrtek barva zelená. Každá barva nám něco dává, energii, radost, klid, štěstí, lásku, pohodu, inspiraci,… Oblíbené barvy má každý jiné, ale všichni z té své čerpáme pozitivní energii. Do hry se zapojila celá škola. Žáci na svém oblečení každý den předvedli mnoho odstínů v dané barvě. Ráno jsme se vždy sešli v tělocvičně a kamarádi z Ekotýmu nám řekli něco o významu barev, na závěr jsme si promítli film Terapie barvou a Pestrá příroda. Týden byl zajímavý a super originální nový zážitek.

Karolína Dudková, 5. ročník

Návštěva U králíčků

Ekotým se byl již podruhé podívat na zvířátka v chovné stanici U králíčků paní Georgiové. Tentokrát 5. března 2018. Hned na začátku nás svým štěkotem uvítali její vymazlení domácí psi. Nejdříve nám paní Georgiová ukázala hady. Brr! Ale s radostí musím říci, že všichni strach překonali a hady si pohladili. Mnohem příjemnější bylo pohladit si malé zakrslé králíčky. Proti nim malá skiny morčátka hrozně smrděla, ale moc příjemně hřála v ruce. Vypadali jako malí hroši. Seznámili jsme se hlavně s tím, jak se o zvířátka starat, krmit je, netrápit je a být jejich dobrými chovateli a kamarády. Byl to pěkný a poučný výlet.

Hanka Kubiczková, 5. ročník


Titul Ekoškola:
Klikni sem, zvětšení

Počasí:


Adopce Pandy červené v ZOO Ostrava

Klikni sem, zvětšení Klikni sem, zvětšení
Vytisknout |Nahoru

Základní škola a Mateřská škola Havířov - Životice Zelená příspěvková organizace
©2012-2018