Ekoškolka

Náš EKO tým je tvořen dětmi, rodiči a personálem MŠ. Máme EKOschůzky, na kterých řešíme různé otázky, co se týče EKOprogramu a ty jsou následně sepsány do zápisu, aby o našem dění měli přehled všichni v naší školce. Naším letošním tématem je PROSTŘEDÍ. Všichni jsme se podíleli na výběru otázek . Z těch jsme potom s dětmi dělaly analýzu (zjišťování dosavadního stavu) – a to formou diskuzí, kontrolování zahrady,kresbami,co by se nám líbilo a různým zjišťováním. Naši EKOtýmáčci jsou velmi zdatné a šikovné děti, které nic nepřekvapí a nezarazí, na vše mají vždy řešení a se vším si poradí. Na plánu činností pracovaly převážně jen děti. Práce je baví a je při ní legrace. Mají velkou fantazii (nejen děti, ale taky rodiče). Děti vyráběly cedulky, které používáme při schůzkách, malovaly Terezu, která je umístěna nad každou EKOsíti a vyráběly další, různé pomůcky pro naši práci. Při každé volné chvíli, příležitosti, či situaci si povídáme o tom, jak se k přírodě a zvířátkům v ní chováme, jak můžeme pomáhat, co a jak můžeme zlepšovat. Vedeme děti k lásce a ohleduplnosti nejen k přírodě, ale ke všemu živému i neživému.