Skip Navigation Links
Základní škola
Školní družina
Mateřská škola
Školní jídelna
Fotogalerie
Ekoškola
Ekoškolka
Základní škola a Mateřská škola Havířov-Životice Zelená je příspěvkovou organizací zřízenou a financovanou statutárním městem Havířov.

Počítadlo přístupů:

Aktuality

Hodina země

Vloženo: 26.3.2019

Velikonoční jarmark

Vloženo: 19.3.2019

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Vloženo: 18.3.2019

Zápis do 1. třídy

Zápis do 1. třídy
Podrobnosti zde.

Aktualizovano: 18.3.2019

Projekt "Společně to zvládneme II"

Naše škola s e účastní projektu Šablony II aneb "Společně to zvládneme II"
Podrobnosti zde.

Vloženo: 7.2.2019

Dejte nám hlas

Žáci naší školy se účastní již 5. ročníku celostátní soutěže pro dětské týmy

Srdce s láskou darované

dejte jim svůj hlas a podpořte je
"Psí máma"
"Ochránce se vším všudy"

Vloženo: 4.2.2019

Informace k čípu do jídelny

Vyúčtovaní stravného a informace k čípu do jídelny zde(dokument acrobat reader)

Vloženo: 11.6.2018

Škola v přírodě 2018

Společné poslední foto

Vloženo: 25.6.2018

Škola v přírodě 4.den

Milí rodiče,
Přehoupli jsme se do druhé půlky našeho pobytu, tedy to čtvrtého dne, který je našim předposledním. Než se podíváme na dnešní cestu časem, vrátíme se ještě do včerejšího večera, kdy byla na programu soutěž krásy Miss Morávka 2018. Jak to vše dopadlo? Na třetím místě se umístila Maruška Klimszová, druhá skončila Sofinka Krainová a zvítězila Valinka Penkov. Chlapci si zase zahráli fotbal, který znali už ve středověku pod názvem soule.

Jak jsme psali už včera, dnes nás čekala poslední cesta do minulosti. Tentokrát jsme se vypravili do již zmíněného středověku. Tedy do doby především rytířů a soubojů. A my jsme si opět vyzkoušeli všechno, co k tomuto historickému období patří. Zahráli jsme si právě na takové rytíře. Vyrobili jsme si přírodní meče a luky, postavili si z kamení hrady, ve kterých rytíři bydleli a které sloužili jako jejich obrana. K rytířům patří také erby. Ty jsme si vyrobili z přírodních materiálů, které nabízí krásná příroda tady na Morávce. Starší z nás se středověku věnovali podrobněji. Například se dostali k upalování čarodějnic, tvoření řemeslnických cechů.

Vrcholem dne bylo představení středověkého tance, do kterého se po pečlivém nácviku zapojili všichni z nás. Následnou noční hru nám bohužel překazila bouřka a silný déšť. Zbytek vám popovídáme zítra, kdy se už konečně zase uvidíme. Moc se na vás těšíme.
Tomáš a děti
ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý

Vloženo: 22.6.2018 8:30

Škola v přírodě 3.den

Milí rodiče,
Dnes jsme se překulili do třetího dne našeho pobytu, jsme tedy přesně uprostřed. Opět došlo na další cestu. Ale nedošlo jen na změnu času. My jsme dokonce změnili i místo! Vydali jsme se totiž na výlet do Rožnova pod Radhoštěm, kde jsme zjistili, jak žili naši předkové – prababičky, pradědečkové a další praprapředci. Společně jsme navštívili dřevěné městečko, které ukazuje život maloměsta od poloviny devatenáctého století. Mohli jsme zde spatřit ruční výrobu tradičních kamenných brousků či dlabání drobných domácích výrobků ze dřeva. Mladší z nás poté navštívili Valašskou dědinu. Tam jsme kromě salašnických staveb, mlýnů nebo kovárny mohli setkat i řadou domácích zvířat. Starší z nás navštívili zábavní středisko Gibon park. Tam jsme zablbli na velkých trampolínách, Aquazorbu nebo Bumber ballu. Moc jsme si náš výlet užili. Zítra nás čeká poslední cesta do minulosti, tentokrát se přesuneme do středověku. Moc vás všechny zdravíme a počkejte si zítra na další zprávy.
Tomáš a děti
ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí

Vloženo: 20.6.2018 22:30

Škola v přírodě 2.den

Milí rodiče,
Podruhé se hlásíme z našeho nového dočasného domova. Do našeho druhého dne jsme se královsky vyspali a po vydatné snídani nás čekala první cesta časem. Vydali jsme se hned do doby nejstarší – do pravěku. Dopoledne jsme se s tímto obdobím seznámili. Dozvěděli jsme se, jak pravěcí lidé žili. Všechny poznatky jsme si pak názorně vyzkoušeli odpoledne. Vyrobili jsme si pravěké šaty a korálky, stavěli jsme chýše nebo připravovali pravěké jídlo. Po večeři jsme absolvovali pravěkou olympiádu v týmech nazvanou „Správná tlupa“. Na šesti stanovištích jsme si na vlastní kůži ověřili, jak obtížný život měli pravěcí lidé. Za každou disciplínu jsme obdrželi body a podle nich byly poté vyhlášeny tři nejúspěšnější tlupy. Zítra jedeme na výlet, který nás vrátí do doby našich prababiček a pradědečků. Moc se na další cestu těšíme. Posíláme srdečné pozdravy.
Tomáš a děti
ŠVP den druhý ŠVP den druhý ŠVP den druhý ŠVP den druhý ŠVP den druhý ŠVP den druhý ŠVP den druhý ŠVP den druhý ŠVP den druhý

Vloženo: 19.6.2018 21:45

Škola v přírodě 1.den

Milí rodiče,
Tak jsme konečně dojeli do krásného horského prostředí na Morávce. Po příjezdu na nás čekalo vybalování věcí a osidlování našich dočasných pokojíčků. Celí hladoví jsme se poté vydali směr jídelna k obědu. Čekala na nás výtečná svíčková, která nám všem moc chutnala. S plnými břichy jsme na chvíli ulehli k odpočinku, abychom načerpali síly na odpolední program. Stali se z nás totiž vynálezci a po nasbírání součástek jsme si vyrobili stroj času. Pomocí něj budeme další dny podnikat cesty ať už do minulosti, nebo do budoucnosti. Moc se na naše cestování těšíme. Posíláme srdečné pozdravy domů. Zítra se vám zase ozveme, už i se zprávou z naší první cesty.
Tomáš a děti
ŠVP den první ŠVP den první ŠVP den první ŠVP den první ŠVP den první ŠVP den první ŠVP den první ŠVP den první ŠVP den první

Vloženo: 18.6.2018 20:45 Aktualizováno: 31.5.2018

PLATBA ŠKOLNÉHO

Úplata za zájmové vzdělávání za žáka ve ŠD činí 150,- Kč za jeden měsíc a proběhne pouze bezhotovostním platebním stykem a to:
a) jednorázovým platebním příkazem:
• na měsíc 150,- Kč do 20. daného měsíce
• platba za září – prosinec 600,- Kč – do 20. 9
• platba za leden - červen 900,- Kč - do 20.1

b) trvalým příkazem k 20.dni daného měsíce
Platby jsou zasílány na

účet č.2901044675 / 2010 . Variabilní symbol bude osobní číslo žáka (sdělí ved.vychovatelka).

Ve zprávě pro příjemce bude uvedeno: ŠD jméno a příjmení žáka.


Vloženo: 26.8.2016

U P O Z O R N Ě N Í

Oznamujeme Vám, že od 15. 8. 2016 dochází v naší organizaci ke změně čísla bankovního účtu. Od 15.8.2016 číslo účtu pro Základní školu a Mateřskou školu Havířov - Životice Zelená, příspěvková organizace je

2001044637/2010 vedený u Fio banky.

OZNÁMENÍ PRO RODIČE

ZMĚNA BANKOVNÍHO ÚČTŮ ŠKOLY Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Havířov - Životice Zelená, příspěvková organizace oznamuje, že od 15.8.2016 dochází ke změně čísla bankovního účtů. Při platebním styku používejte toto číslo účtů:

Provozní účet- platba školného
Školní družina, Mateřská škola učt č.: 2901044675 / 2010

Ke zrušení stávajícího účtů dojde k 30. 9. 2016.

S pozdravem
Mgr. Blanka Helštýnová, ředitelka školy


Vloženo: 22.8.2016
Titul Ekoškola:
Účast na projektech:

Projekt 'Společně to zvládneme II'

 • LEAF certifikát (dokument acrobat reader 269kB)
 • Les ve škole (dokument acrobat reader 4129kB)
 • Ekoškola (dokument acrobat reader 518kB)
 • Zelená škola (dokument acrobat reader 487kB)
 • Adopce Pandy červené v ZOO Ostrava

  Klikni sem, zvětšení Panda 2017
  > Vytisknout |Nahoru |Aktualizace

  Základní škola a Mateřská škola Havířov - Životice Zelená příspěvková organizace
  ©2010-2018