Skip Navigation Links
Základní škola
Školní družina
Mateřská škola
Školní jídelna
Fotogalerie
Ekoškola
Ekoškolka

Počítadlo přístupů:

Aktuality

Informace žákům a rodičům

Po dobu Podzimních prázdnin 29.10.2019 a 30.10.2019 je provoz školní družiny přerušen.


Vloženo: 24.10.2019

Informace k čípu do jídelny

Žáci 5. tříd mohou vrátit čipy a vyzvednout přeplatky za stravné ve školní jídelně Základní školy Na Nábřeží ve dnech 24. 6. 2018 - 28. 6. 2019 nebo poslední týden v srpnu od 26. 8. 2019 do 30. 8. 2019 od 8.00 do 12.30 hod. (pokud jsou objednány obědy nelze čip vrátit - např. obědy až do 27. 6. 2019, pak vrácení čipu až po obědě 27.6.)

Finanční zůstatky na účtech za školní rok 2018/2019 se převádí na nový školní rok 2019/2020. To umožní stažení 1. platby z banky až k 12. 9. 2019. V případě, že strávník požaduje zálohu vrátit, je nutné zavolat do školní jídelny Na Nábřeží – tel: 59 680 25 37 nebo 737 468 041.

K 2. 9. 2019 jsou obědy automaticky přihlášeny. Pokud chce někdo začít se stravováním později, je nutné obědy na září odhlásit. Někteří žáci i dospělí se nestravují celý týden (např. odebírají obědy jen pondělí, nebo bez pátků) rovněž tyto změny je nutné znovu nahlásit k 2. 9. 2019.

Stravné a čipy pro žáky 1. tříd je možné zakoupit ve školní jídelně Základní školy Na Nábřeží ve dnech
26. 8. 2019 - 30. 8. 2019 od 8.00 do 12.30 hod.

Souhrné informace zde.(dokument acrobat reader)

Vloženo: 28.6.2019

Škola v přírodě 5.den rok 2019

Milí rodiče a příbuzní,
Touto dobou nás máte už jistě doma a vše jsme vám povyprávěli, přesto bychom dneska ještě něco napsali. Po poslední sladké noci a vydatné snídani nás čekal méně příjemný úkol – balení věcí. To jsme však za pomocí našich skvělých učitelek zvládli. Poté jsme vyklidili pokoje a naposledy jsme si užili parádního hřiště, které jsme měli k dispozici. Pak jsme ještě naposledy ochutnali dobroty místního kuchaře. Ten nám na oběd připravil obrovitánské řízky přes celé talíře. Byly ale tak dobré, že jsme je celé zblajzli. Poté už jste si pro nás jezdili, my dostávali námi vyrobená trička a poslední malé dárečky. Teď už jsme tedy doma, ale budeme na náš pobyt v Komorní Lhotce dlouho vzpomínat, protože to bylo opravdu super. Moc děkujeme skvělému učitelskému sboru, který pro nás připravil takto vynikající školu v přírodě. Už se moc těšíme na příští rok.
Tomáš a děti

Společné poslední foto

Vloženo: 22.6.2019

Škola v přírodě 4.den rok 2019

Milí rodiče a příbuzní,
Máme za sebou předposlední den. Den plný překvapení. Také však poslední celý den, zítra si totiž pro nás už přijedete a naše poslední cesta odsud povede domů. Dnes jsme však cestovali ještě do jedné země. Tentokrát do „Země pohádek“. Do té nejkrásnější říše, kde vždy dobro zvítězí nad zlem a vše je tak, jak si přejeme. Kromě pohádek nás ale dneska naposledy čekal skvělý bazén a také solná jeskyně. Do té se dostali ti z nás, na které se nedostalo včera. O pohádkách jsme si také povídali, největší vzrůšo měla být plánovaná pohádková cesta na Ondráš. Počasí nás ale pozlobilo a my si pohádkovou cestu udělali jen v budově a jejím okolí. Cílem bylo získat jméno princezny. Ta se jmenovala Josefínka.
Večer jsme totiž vyrazili na noční hru, jejímž úkolem bylo Josefínku najít a zachránit ji ze spárů zlomocného trojhlavého draka. Za pomoci kouzelného meče se nám to podařilo a princeznu jsme osvobodili a mohli jít pak klidně hajat do pelíšků. Noční dobrodružství nás moc bavilo. Ale však více už vám povykládáme zítra. Moc se na vás těšíme. Děkujeme, že jste na nás mysleli a posílali nám krásné dopisy a pohledy. Ahoj zítra, máme vás rádi.
Tomáš a děti
ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý ŠVP den čtvrtý

Vloženo: 21.6.2019 6:30

Škola v přírodě 3.den rok 2019

Milí rodiče a příbuzní,
Třetí den uplynul jako voda a my jsme už za polovinou našeho pobytu. Dneska poprvé nás mírně zradilo počasí, nás to však nerozhodilo. Dneska jsme cestovali do „Země oheň, voda, zdraví“. Dopoledne jsme si povídali o složkách integrovaného záchranného systému, navštívili jsme solnou jeskyni a taky došlo opět na koupání v bazénu. Během oběda přišla první komplikace, když začalo mohutně pršet. Jenže i střídavě oblačné počasí nás nerozhodilo. Poté, co prudký liják ustál, a my si po chutném obědě odpočinuli, přišlo pro nás velké překvapení. K nám do Komorní Lhotky totiž přijela Jednotka sboru dobrovolných hasičů Havířov – Životice.
Hasiči nám nejprve předvedli, jak vypadá záchrana tonoucího, což nám velmi zaujalo. Zjistili jsme, jak moc náročná tato práce je. Kromě toho nám ukázali hasičské vozidlo a také simulaci hašení ohroženého objektu. Poté si pro nás připravili týmovou soutěž, kde jsme plnili pět různých úkolů týkajících se hasičské práce a první pomoci. Po večeři jsme si ještě pohráli venku na našem krásném hřišti a nabarvili s pomocí učitelek svá trička. Moc nás to dnes bavilo a už se těšíme na to, co bude v plánu zítra. Zdravíme vás a máme vás rádi.
Tomáš a děti
ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí ŠVP den třetí

Vloženo: 20.6.2019 6:20

Škola v přírodě 2.den rok 2019

Milí rodiče a příbuzní,
Máme za sebou už druhý den našeho pobytu. Utíká to jako voda. Jak jsme včera zjistili, každý den cestujeme do jiné země. Včera to byla „Země přátelství a poznání“, dnes přišla na řadu „Země sportu“. Ke sportu patří zajisté soutěžení. V nedávném čase proběhla u nás na škole celoměstská ekosoutež. Té jsme se nemohli účastnit všichni, takže jsme si ji vyzkoušeli dnes dopoledne. Plnili jsme úkoly zaměřené na zvířátka, rostlinky a ekologii celkově. Po dalším výtečném obědě a zaslouženém odpočinku na nás čekal opravdový sport. Během radovánek u nás ve škole jsme si vyzkoušeli olympijské hry, dnes to byly paralympijské hry. Mnoho soutěží, které nám ukázali, jak obtížné to mají lidé s handicapem.
Vžili jsme se do kůží například nevidomých lidí, neslyšících nebo invalidních. Po splnění sedmi náročných disciplín přišlo vyhlášení vítězů a opět vynikající večeře. Místní kuchyň je opravdu výborná. Ale abychom nezapomněli, dnes jsme poprvé také vyzkoušeli místní bazén, počasí nám přálo a voda byla skvělá. Po večeři se děvčata i někteří chlapci utkali v soutěži krásy zvané „Miss a Missák“. Kromě své krásy ale museli předvést své dovednosti a bystrost. Vítězem dívčí kategorie se stala Sofinka Krainová z 2. třídy a mezi kluky mohl slavit zástupce 5. ročníku Ondra Fukala. Opět jsme si užili mnoho legrace a těšíme se na to, co nás bude čekat zítra. Moc vás všechny zdravíme.
Tomáš a děti
ŠVP den druhý ŠVP den druhý ŠVP den druhý ŠVP den druhý ŠVP den druhý ŠVP den druhý ŠVP den druhý

Vloženo: 19.6.2019 6:30

Škola v přírodě 1.den rok 2019

Milí rodiče a příbuzní,
Tak jsme tady. Po tom, co jste nás sem dopravili, čekalo na nás poznávání nového prostředí. Zjistili jsme, jak vypadají naše pokoje a s kým budeme v noci na pokoji pobývat. Jenže s tím je spojená jedna nepříjemná věc – vybalování. I to jsme však zvládli levou zadní a mohli jsme se soustředit na příjemnější věci. Poznali jsme okolí našeho ubytování, největším zjištěním bylo, že za jednou budovou máme spoustu volného místa k hraní, navíc k tomu i bazén, kurt na plážový volejbal a lanovku. Navíc s posezením, kde jsme se mohli kreativně vyřádit při výrobě různých předmětů. A výborně nám tady vaří!
Celý náš pobyt budeme pomyslně cestovat. Má totiž název „Cesta do země nezemě“. Dnes nás čekalo přemístění do „Země přátelství a poznání“, během kterého jsme objevovali okolí našeho objektu. Prošli jsme se na obě strany do lesíků i mírných kopců. Stavěli jsme lesní příbytky, hráli různé hry a užili si spousty legrace. Po večeři jsme absolvovali školení o bezpečnosti a poté jsme rozvíjeli svou kreativitu. Buď to hrami, vyráběním erbů nebo navlíkáním korálků s písmeny tak, abychom vytvořili svá vlastní jména.
Počasí nám přeje, zatím ani kapička deště, sluníčko svítilo, ale nepálilo tak jako minulý týden. Teď už jsme uloženi ve svých postýlkách a necháváme si zdát o dalším pokračování školy v přírodě. Zítra nás totiž čeká další cesta a jsme moc zvědaví, kam se vydáme. Posíláme srdečné pozdravy domů.
Tomáš a děti
ŠVP den první ŠVP den první ŠVP den první ŠVP den první ŠVP den první ŠVP den první ŠVP den první ŠVP den první ŠVP den první

Vloženo: 18.6.2019 8:00

Informace pro rodiče přijatých dětí do MŠ

Seznam přijatých dětí pro školní rok 2019/2020 zde

Rodiče nově přijatých dětí se dostaví do MŠ pro Evidenční list (pokud ho ještě neodevzdali).
Variabilní symboly pro školné a stravné dětí budou vyvěšeny během měsíce června. Informace k jídelně zde.
Informační schůzka pro nové rodiče proběhne ve čtvrtek 29.8.2019 ve 15 hod v MŠ.
Pro jakékoliv další informace volejte MŠ 597582674.

Vloženo: 31.5.2019

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. třídy pro školní rok 2019/20

Seznam přijatých dětí dle registračních čísel pro školní rok 2019/2020 zde.

Vloženo: 18.4.2019

Projekt "Společně to zvládneme II"

Naše škola s e účastní projektu Šablony II aneb "Společně to zvládneme II"
Podrobnosti zde.

Vloženo: 7.2.2019

Dejte nám hlas

Žáci naší školy se účastní již 5. ročníku celostátní soutěže pro dětské týmy

Srdce s láskou darované

dejte jim svůj hlas a podpořte je
"Psí máma"
"Ochránce se vším všudy"

Vloženo: 4.2.2019 Aktualizováno: 31.5.2018

PLATBA ŠKOLNÉHO

Úplata za zájmové vzdělávání za žáka ve ŠD činí 150,- Kč za jeden měsíc a proběhne pouze bezhotovostním platebním stykem a to:
a) jednorázovým platebním příkazem:
• na měsíc 150,- Kč do 20. daného měsíce
• platba za září – prosinec 600,- Kč – do 20. 9
• platba za leden - červen 900,- Kč - do 20.1

b) trvalým příkazem k 20.dni daného měsíce
Platby jsou zasílány na

účet č.2901044675 / 2010 . Variabilní symbol bude osobní číslo žáka (sdělí ved.vychovatelka).

Ve zprávě pro příjemce bude uvedeno: ŠD jméno a příjmení žáka.


Vloženo: 26.8.2016

Odhlášení ze stravování
První den neplánované nepřítomnosti strávníka ve škole se podle vyhlášky o školním stravování považuje za pobyt ve škole. V případě nepřítomnosti strávníka je možné 1. den odebrat jídlo do jídlonosiče.Další informace zde . (dokument acrobat reader ,  394kB)

Vloženo: 12.3.2012
Titul Ekoškola:
Účast na projektech:

 • LEAF certifikát (dokument acrobat reader 269kB)
 • Les ve škole (dokument acrobat reader 4129kB)
 • Ekoškola (dokument acrobat reader 518kB)
 • Zelená škola (dokument acrobat reader 487kB)
 • Počasí:


  Adopce Pandy červené v ZOO Ostrava

  Klikni sem, zvětšení Panda 2017
  Vytisknout |Nahoru |Aktualizace

  Základní škola a Mateřská škola Havířov - Životice Zelená příspěvková organizace
  ©2010-2019